Jóga otevírá svou náruč všem – každé tělo je jedinečné, má své limity, svá specifika, své zjevné kvality i v hloubi vnitřního chrámu ukryté poklady. Pokud se teprve vydáváme na jógovou cestu, kráčejme jí vstříc s lehkostí a klidem   –   jóga je moudřejší než my a pakliže se spleteme, opraví nás s laskavostí pro ni vlastní.

Lekce jsou zaměřeny na protažení i uvolnění celé fasciální sítě, na rozmotávání uzlíků, které jsme si (často nevědomě) na svých energetických drahách zamotali v podobě nezpracovaných emocí či nerozpuštěného napětí a též na posílení hlubokého stabilizačního svalstva. Klidné statické pozice, kdy není podstatou výsledný tvar nýbrž obsah ásany (předně JIN jóga) střídají dynamické očistné krije s podporou a kultivací plného jógového dechu (JANG jóga). Vědomě prohlubujeme metodiku dechu a skrze jeho kvalitu budujeme důvěru organismu v nás.

Hatha jógové ásany na sebe přirozeně navazují, naše tělo nejen tvarují a činí pružnějším, ale přinášejí nám rovněž zprávu o našem způsobu žití (v předklonech a záklonech), o vnímání vnějšího světa (v rovnovážných pozicích) i o tom, jak bychom mohli svou skutečnou podstatu ukrytou za myslí nalézt a plně rozvinout (torze, inverzní pozice, relaxace).

Kurzy

  • 2016 MŠMT ČR – Instruktor jógy
  • 2017 Yoga Aliance – Neo Jin Joga teacher
  • 2019 Česká jógová aliance + FF UK – Jógová filozofie a etika