Iva Farářová (*28.6.1962 – 20.1.2022)

Oficiální program Memoriálu 2023
memorial_2022__

Charitativní memoriál Ivy Farářové se uskutečnil 4. února 2023. Jednalo se o první ročník akce. Další se uskuteční v roce 2024. 

Rádi bychom touto cestou upřímně poděkovali všem zúčastněným 1. ročníku Memoriálu Ivy Farářové. Nejen těm, kteří si ten den přišli zacvičit, ale i těm, kteří poslali jakýkoliv finanční příspěvek.

Společně jsme vybrali neuvěřitelnou částku 119.881 Kč. Tyto prostředky byly následně poukázány na bankovní účet Nadačnímu Fondu Pink Bubble, který je následně odeslal rodině malého Lukáška. Z větší části vybraných peněz byly rodině uhrazeny náklady na bydlení a zbytek peněz rodina využije na náklady spojené s léčbou. Děkujeme rovněž všem lektorům, kteří cvičili bez nároku na honorář a šířili kolem sebe pozitivní energii. Byla radost si společně s nimi zacvičit.

Děkujeme také celému organizačnímu týmu, dodavatelům občerstvení, projekčních a zvukových technologií a v neposlední řadě majitelům společnosti Domyno Sport.

1. ročník Memoriálu Ivy Farářové, byl plný emocí, slz, smíchu ale především radosti z pohybu a to je přesně to, za co by Ivča byla šťastná. Společně jsme se zapotili a především pomohli druhým. Už nyní se těšíme na další ročník.

Domyno Sport
Nadační Fond Pink Bubble
sociální oddělení FN Motol

Obdrželi jsme zprávu od rodičů malého Lukáška: „Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří přispěli finančním darem na našeho syna Lukáška a pro naší celou rodinu, v rámci akce Memoriálu Ivy Farářové. Velmi nám to v naší nelehké situaci  pomůže. Díky Vám jsme zaplatili  na půl roku nájem dopředu a ještě nám zbylo na běžný provoz. Moc si toho vážíme, jste všichni dobří lidé se srdcem na pravém místě. Děkujeme a držte nám palce.
Rodiče.“

Lukášek

Kdo byla Iva Farářová?
Především byla báječná máma dvou dětí Aničky a Járy, skvělou a nenahraditelnou manželkou, babičkou a také úspěšnou podnikatelkou, učitelkou, trenérkou a manažerkou. Ivča se od malička věnovala sportu a sport byl jejím tahounem po celý život. Již v roce 1995 založila mezi prvními v České Republice vlastní sportovní klub pro děti a mládež s názvem „Juniorská škola aerobiku Ivy Farářové“, kterému se věnovala do poslední chvíle svého života. Vychovala nespočet svěřenců, kteří dosáhli i těch nejvyšších úspěchů „MISTRŮ SVĚTA“. Mezi ty nejznámější patří například Radka Hanáková, David Huf, Veronika Šindelářová, Pavel Sirotek ale i mnoho dalších.

Iva byla od roku 1995 také manažerkou pohybových aktivit v Domynu a pod jejím vedením vyrůstali kvalitní lektoři, kteří zde vedou některé lekce dodnes. Svou manažerskou funkci vedla velmi zodpovědně a s největším respektem a ohledem na klienty. Iva sama se věnovala lektorské činnosti především Dance aerobiku, který ji v životě dodával energii, rozesmával ji a díky kterému získala nespočet přátel. Poslední roky Ivu velmi naplňovalo cvičení FitPainFree (pohyb bez bolesti), kterým pomáhala nejen starší generaci, ale i té mladé. Obraceli se na ni svěřenci, klienti i vlastní rodina s různými bolestmi kloubů, svalů, úponů atd. Iva byla nedílnou součástí společnosti Domyno, pomáhala lidem kolem sebe a pod jejím vedením pohybové aktivity v Domynu rostly od úplného prvopočátku.

Velmi smutnou zprávou ale bylo, že Iva sama trpěla bolestmi ramen, zad a nedokázala si tímto cvičením pomoci. Bohužel výsledky různých vyšetření ukázaly, že Iva měla onkologické onemocnění, které ji v pohybu omezovalo a způsobovalo právě ony bolesti.

Iva nás navždy opustila 20.1.2022 po 13ti měsíčním boji s rakovinou…

Každoroční Charitativní Memoriál Ivy Farářové, jehož první ročník proběhl v únoru 2023, je náš způsob jak na naší Ivu zavzpomínat, způsob jak přivést širokou veřejnost ke sportu, který ona tolik milovala a jak pomoci vybrat finanční částku, která by pomohla onkologicky nemocným pacientům.

Anna Farářová Musilová