masage

Odbourejte stres a únavu. Dopřejte svému tělu masáž celého těla včetně relaxace, masáže zad a šíje, nohou, rukou, chodidel i masáž hlavy. Vybírat můžete z mnoha typů masáží našich zkušených masérek.

NAŠE MASÉRKY

Gábina Kobiánová … masérka

Vzdělání:
Sportovní gymnázium Přípotoční
odborné – SZŠ Alšovo nábřeží – rehabilitační pracovník

V Domyno Wellness pracuji dvanáctým rokem. Zaměřuji se na sportovní masáže, rekondiční a regenerační masáže celého těla i jeho jednotlivých částí.

Sportovní masáže:
Tyto masáže mají za úkol hlubokým prokrvením všech vrstev svalstva docílit jeho uvolnění, obnovit jeho kondici a dopomoci tak k příjemnému pocitu, ať již před, nebo po fyzickém výkonu, či „zrelaxovat“ tělo i mysl po namáhavém dni …

Šárka Richterová … masérka, kineziolog

Masérskou činností se zabývám od r. 1996, kdy jsem dostudovala školu životního stylu, obor masér, navazující na gymnázium. Tato škola mě připravila na klasickou, sportovní, reflexní a regenerační masáž, manuální lymfodrenáž a cvičitel specialista na rekondiční cvičení. Poté jsem pracovala s dětmi s kombinovaným postižením, u kterých jsem získala praktické zkušenosti v oblasti Vojtovy metody a Su Jok terapie zároveň s masérskou činností jako OSVČ.

Vzdělání mám doplněno těmito kurzy:
Reflexní terapie v lymfatickém systému, Dornova a Breussova metoda, Indická antistresová masáž a Kinezologie.

Co je masáž?
Oboustranný tok doteků a odpovědí na ně, vzájemná výměna energie, dávání a přijímání zároveň. Ale pouze v té míře, do jaké se klient terapeutovi otevře. Masáž dokáže být i formou meditace.

Co umí?
Uvolňovat svalové napětí (spazmy), prokrvovat, zlepšovat pohyblivost kloubů, rozproudit energetický tok v těle, zlepšuje proud lymfy (odstranění toxických látek), zvyšuje tvorbu kloubního mazu (synoviální tekutiny), urychluje odstranění kyseliny mléčné ze svalů.

Čím je tělo pro člověka?
Je to chrám pro duši. Je tedy potřeba se o něj starat. Tělo, mysl a duše člověka je jedno. Nelze oddělit jedno od druhého. Z toho vychází psychosomatika (psychické problémy ovlivňují  funkci orgánů).

Druhy masáží

Klasická a sportovní jsou poskytovány v rámci Domyno Wellness:
zlepšuje prokrvení masírovaného místa, uvolňuje svalové napětí, odstraňuje únavu, ulevuje od bolesti, zlepšuje pohyblivost kloubů. Masáž určitého místa má širší účinek, který se odráží na celkovém tělesném i duševním stavu.

Šárka je také držitelkou certifikátů pro následující masáže:

Reflexní:
terapie reflexních zón (chodidla,ruce,uši) vytváří základní předpoklady k prevenci a léčbě mnoha nemocí. Stlačování a hlazení příslušných bodů na chodidlech a rukou dokáže ovlivňovat nejen vnitřní orgány, ale i ulevit od bolesti, uvolnit nahromaděné tělesné a duševní napětí, rozproudit tok energie v těle. Tato účinná a šetrná technika přispívá k obnovení tělesné a duševní rovnováhy a aktivuje přirozené léčebné síly organismu.

Manuální lymfodrenáž:
jemná hmatová technika ovlivňující lymfatický systém ( správná funkce lymfatického systému je předpokladem pro zdraví každého člověka ). Podpora toku lymfy manuální lymfodrenáží pomáhá rozproudit mízní systém. Dochází k odstranění škodlivin (toxických látek) a napomáhá regeneraci organismu. Pomáhá odstranit žilní a lymfatické otoky a je to pomocník v boji s obezitou.

Reflexní terapie v lymfatickém systému:
stimuluje lymfatický systém převážně přes nárty chodidel. Je to unikátní masážní postup ovlivňující tok lymfy v celém těle. Upravuje rovnováhu v hormonálním systému. Má pozitivní vliv na stres a potlačené emoce člověka (způsobující somatická onemocnění) tím, že je uvolňuje. Byla vypozorována nejvyšší účinnost této masáže při opakování po třech.

Dornova metoda:
jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle přesně uváděny do původní polohy. Účinně zbavuje fyzických a psychických bloků.

Breussova:
účinná a jemná metoda působící na nervový systém a pohybový aparát, především páteř.

Indická antistresová masáž:
uvolňuje od napětí a stresu, dovede k maximální relaxaci. Praktikuje se na částech těla (hlava, šíje, ramena, obličej), které jsou důležitými energetickými centry, a ve kterých se při stresu hromadí napětí.

Kineziologie – Metoda ONE BRAIN
Metodou ONE BRAIN (v překladu jednotný mozek) lze obnovit energetické bloky v těle, které vznikly negativními zážitky, emocemi a stresy. Negativní emoce způsobí zablokování proudění energie v těle. Následkem toho mohou vzniknout různé typy duševních i fyzických problémů. Pomoci kineziologie, lze zjistit, kdy vznikla příčina a také další potřebné informace k odblokování.

Důležité upozornění: 

Absolutní kontraindikace: nádorová onemocnění, které není v remisi, akutní bakteriální nebo virové onemocnění.

Relativní  kontraindikace: onemocnění jater, ledvin, štítné žlázy, vysoký TK apod. se souhlasem lékaře, těhotenství do 3 .měsíce, záněty.

Proč masáž?
Masáž může být prvním krokem k uvolnění napětí, blokád energie. Navodí soulad, lepší komunikaci mezi tělem a duší člověka.
Masážní hmaty jsou noty, tělo nástroj … pokaždé jiná píseň. To je mé motto, ráda uvítám každého z vás.

Hanka Müller … masérka

Sportovní a rehabilitační masáže + Maderoterapie

Jedná se o masáž, při které se používají dřevěné válečky a stává se velmi populární mezi ženami, ale i muži. Při maderoterapii se startuje látková výměna a skrze rozprouděnou lymfu dochází k vylučování přebytečné tělesné tekutiny.

Katka Urbánková … masérka

katka_urbankova

pohybová terapeutka
osobní trenérka a lektorka Pilates a ZTV
masérka
30 let praxe
stovky spokojených klientů
profesionální přístup

Okamžitá úleva od bolesti
Jak překonat bolest, která nás omezuje a limituje?
Kudy do toho a kde začít?
Jak se jí zbavit co nejrychleji?
Ráda vám poradím a pomůžu se startem i cílem.
Já to zvládla. Co se mi stalo a jak to dopadlo?
Přečtěte si Můj příběh na www.katkaurbankova.cz

masáže hloubkové, sportovní 60 min
Kombinace hloubkové masáže a masáže klasické k uvolnění svalů a lepší pohyblivosti kloubů. Práce s TP, manuálnímu uvolnění a rozpohybování s ohledem na momentální obtíže. Součástí může být i kineziotaping.

lymfatická manuální masáž 60 min
Jemná masážní terapie, která uvolňuje a detoxikuje celé tělo.
Zmírňuje otoky, upravuje množství vody v těle, podpoří regeneraci po sportu.
Urychluje hojení po úrazech, zrychluje metabolismus.

masáž obličejová – facelifting 40 min
Jemná masáž obličeje spojená se stimulací bioaktivních bodů a s uvolněním šíje a ramen.
Přispívá k redukci vráseka otoků , relaxuje obličejové svaly.
Lymfatická masáž obličeje na závěr vás rozjasní a dožehlí.

masáže relaxační, 60 min
Jemná masáž slouží k celkovému uvolnění těla i mysli, k prevenci a odstranění stresu, či pro úlevu při mírnějších bolestech zad a krční páteře.

masáž šíje, ramena:  30 min
masáž pro úlevu od ztuhlosti a lehké bolesti horní části zad a šíje.

Fyzioterapie, 60 min
fyzioterapeutické vyšetření obsahující diagnostiku a návrh vašeho léčebného plánu pro rychlou, efektivní a citlivou léčbu vašich obtíží.
Zahrnuje výběr cviků, praktický nácvik a korekci. Manuální uvolnění, práci s TP a kineziotejpy.

Fyzioterapie SOS: délka dle potřeby (60 – 90 min)
terapie a ošetření při akutní bolesti

Individuální zdravotní cvičení,  60 min
Na základě diagnostiky a specifikace vašich obtíží, zdravotní cvičení na míru.
Kombinace pilates, rehabilitace, vývojové kineziologie, dechu a dalších metod cíleně k odstranění potíží a bolesti.

Konzultace

MASÁŽE
Masáž zad a šíje 850 kč / 60 min.
Masáž dolních končetin 850 kč / 60 min.
Masáž horních končetin 850 kč / 60 min.
Masáž chodidel 850 kč / 60 min.
Masáž rukou (dlaní) 850 kč / 60 min.
Masáž chodidel + rukou (dlaní) 850 kč / 60 min.
Masáž celého těla 850 kč / 60 min.
Masáž celého těla 1150 kč / 90 min.
Masáž celého těla 1500 kč / 120 min.
KINEZIOLOGICKÁ PORADNA
Konzultace 1000 kč / 60 min.
1200 kč / 90 min.

Ceník je platný od 1.2.2022. Změna cena je vyhrazena

KINEZIOLOGICKÁ PORADNA

Kineziologická poradna – metoda One brain (jednotný mozek)

Kineziologie je zjednodušeně komunikace terapeuta s podvědomím klienta, směřující k odstranění psychických bloků, postavená mimo jiné na tradicích čínské medicíny, respektující jednotu těla, mysli a ducha člověka.

Cílem je vyhledat energetické blokády pomocí svalů, odblokujících schémat. Udržování rovnováhy v těle. Nastartovat samoozdravný proces. Nové přesvědčení v přítomnosti dokáže změnit minulou vzpomínku ( buňky si to sice stále pamatují, ale dokáže je to přeškolit tak, aby reagovaly odlišně než dosud).

Jak vzniká psychický blok?
Negativní zkušenost (nemoci, traumata z dětství, ale třeba i jen nevinná poznámka) v minulosti za určitých okolností vytvoří systém přesvědčení, podle kterého se člověk následně chová. Mozek zaznamenává všechny negativní emoce od početí do současnosti, a také od svých předků na buněčné úrovni. Mozek reaguje stejně na události, které se staly, jako na ty, které si člověk jen představuje.

SIP , co je to?
Společná integrační plocha, nachází se na levé části mozku. Zodpovědná za komunikaci mezi přední a zadní částí mozku. V určité stresové situaci člověka se zablokuje a, zjednodušeně řečeno, nedává šanci člověku úspěšně situaci vyřešit. Patří sem opakující se chování, která si nedokážeme vysvětlit a nedokážeme nalézt východisko z nich. Např. strachy, fobie, zlozvyky, poruchy učení, deprese, poruchy spánku aj.

Podmínka úspěšné léčby je spolupráce klienta s terapeutem.

Vždy platí: MŮŽEME SE ZLEPŠIT DO TÉ MÍRY, DO JAKÉ VĚŘÍME, ŽE SE ZLEPŠIT DOKÁŽEME.

A nakonec. Ke každé nemoci, problému si položte otázky. K čemu to potřebuji a co mi to dává? A pak si na ně zkuste upřímně a ze svého nitra opovědět. Třeba nebudete pak ani žádnou terapii potřebovat 🙂

Šárka Richterová
masérka, kineziolog

 

 

 

MADEROTERAPIE

KONTAKT

Recepce:
+ 420 606 667 066

Manažer:
Věra Čermáková
+ 420 724 404 500
wellness@domyno.cz