masage

Odbourejte stres a únavu. Dopřejte svému tělu masáž celého těla včetně relaxace, masáže zad a šíje, nohou, rukou, chodidel i masáž hlavy. Vybírat můžete z mnoha typů masáží našich zkušených masérek.

Gábina Kobiánová … masérka

Vzdělání:
Sportovní gymnázium Přípotoční
odborné – SZŠ Alšovo nábřeží – rehabilitační pracovník

V Domyno Wellness pracuji dvanáctým rokem. Zaměřuji se na sportovní masáže, rekondiční a regenerační masáže celého těla i jeho jednotlivých částí.

Sportovní masáže:
Tyto masáže mají za úkol hlubokým prokrvením všech vrstev svalstva docílit jeho uvolnění, obnovit jeho kondici a dopomoci tak k příjemnému pocitu, ať již před, nebo po fyzickém výkonu, či „zrelaxovat“ tělo i mysl po namáhavém dni …

Šárka Richterová … masérka, kineziolog

Masérskou činností se zabývám od r. 1996, kdy jsem dostudovala školu životního stylu, obor masér, navazující na gymnázium. Tato škola mě připravila na klasickou, sportovní, reflexní a regenerační masáž, manuální lymfodrenáž a cvičitel specialista na rekondiční cvičení. Poté jsem pracovala s dětmi s kombinovaným postižením, u kterých jsem získala praktické zkušenosti v oblasti Vojtovy metody a Su Jok terapie zároveň s masérskou činností jako OSVČ.

Vzdělání mám doplněno těmito kurzy:
Reflexní terapie v lymfatickém systému, Dornova a Breussova metoda, Indická antistresová masáž a Kinezologie.

Co je masáž?
Oboustranný tok doteků a odpovědí na ně, vzájemná výměna energie, dávání a přijímání zároveň. Ale pouze v té míře, do jaké se klient terapeutovi otevře. Masáž dokáže být i formou meditace.

Co umí?
Uvolňovat svalové napětí (spazmy), prokrvovat, zlepšovat pohyblivost kloubů, rozproudit energetický tok v těle, zlepšuje proud lymfy (odstranění toxických látek), zvyšuje tvorbu kloubního mazu (synoviální tekutiny), urychluje odstranění kyseliny mléčné ze svalů.

Čím je tělo pro člověka?
Je to chrám pro duši. Je tedy potřeba se o něj starat. Tělo, mysl a duše člověka je jedno. Nelze oddělit jedno od druhého. Z toho vychází psychosomatika (psychické problémy ovlivňují  funkci orgánů).

Druhy masáží

Klasická a sportovní jsou poskytovány v rámci Domyno Wellness:
zlepšuje prokrvení masírovaného místa, uvolňuje svalové napětí, odstraňuje únavu, ulevuje od bolesti, zlepšuje pohyblivost kloubů. Masáž určitého místa má širší účinek, který se odráží na celkovém tělesném i duševním stavu.

Šárka je také držitelkou certifikátů pro následující masáže:

Reflexní:
terapie reflexních zón (chodidla,ruce,uši) vytváří základní předpoklady k prevenci a léčbě mnoha nemocí. Stlačování a hlazení příslušných bodů na chodidlech a rukou dokáže ovlivňovat nejen vnitřní orgány, ale i ulevit od bolesti, uvolnit nahromaděné tělesné a duševní napětí, rozproudit tok energie v těle. Tato účinná a šetrná technika přispívá k obnovení tělesné a duševní rovnováhy a aktivuje přirozené léčebné síly organismu.

Manuální lymfodrenáž:
jemná hmatová technika ovlivňující lymfatický systém ( správná funkce lymfatického systému je předpokladem pro zdraví každého člověka ). Podpora toku lymfy manuální lymfodrenáží pomáhá rozproudit mízní systém. Dochází k odstranění škodlivin (toxických látek) a napomáhá regeneraci organismu. Pomáhá odstranit žilní a lymfatické otoky a je to pomocník v boji s obezitou.

Reflexní terapie v lymfatickém systému:
stimuluje lymfatický systém převážně přes nárty chodidel. Je to unikátní masážní postup ovlivňující tok lymfy v celém těle. Upravuje rovnováhu v hormonálním systému. Má pozitivní vliv na stres a potlačené emoce člověka (způsobující somatická onemocnění) tím, že je uvolňuje. Byla vypozorována nejvyšší účinnost této masáže při opakování po třech.

Dornova metoda:
jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle přesně uváděny do původní polohy. Účinně zbavuje fyzických a psychických bloků.

Breussova:
účinná a jemná metoda působící na nervový systém a pohybový aparát, především páteř.

Indická antistresová masáž:
uvolňuje od napětí a stresu, dovede k maximální relaxaci. Praktikuje se na částech těla (hlava, šíje, ramena, obličej), které jsou důležitými energetickými centry, a ve kterých se při stresu hromadí napětí.

Kineziologie – Metoda ONE BRAIN
Metodou ONE BRAIN (v překladu jednotný mozek) lze obnovit energetické bloky v těle, které vznikly negativními zážitky, emocemi a stresy. Negativní emoce způsobí zablokování proudění energie v těle. Následkem toho mohou vzniknout různé typy duševních i fyzických problémů. Pomoci kineziologie, lze zjistit, kdy vznikla příčina a také další potřebné informace k odblokování.

Důležité upozornění: 

Absolutní kontraindikace: nádorová onemocnění, které není v remisi, akutní bakteriální nebo virové onemocnění.

Relativní  kontraindikace: onemocnění jater, ledvin, štítné žlázy, vysoký TK apod. se souhlasem lékaře, těhotenství do 3 .měsíce, záněty.

Proč masáž?
Masáž může být prvním krokem k uvolnění napětí, blokád energie. Navodí soulad, lepší komunikaci mezi tělem a duší člověka.
Masážní hmaty jsou noty, tělo nástroj … pokaždé jiná píseň. To je mé motto, ráda uvítám každého z vás.

MASÁŽE
Masáž zad a šíje 850 kč / 60 min.
Masáž dolních končetin 850 kč / 60 min.
Masáž horních končetin 850 kč / 60 min.
Masáž chodidel 850 kč / 60 min.
Masáž rukou (dlaní) 850 kč / 60 min.
Masáž chodidel + rukou (dlaní) 850 kč / 60 min.
Masáž celého těla 850 kč / 60 min.
Masáž celého těla 1150 kč / 90 min.
Masáž celého těla 1500 kč / 120 min.
KINEZIOLOGICKÁ PORADNA
Konzultace 1000 kč / 60 min.
1200 kč / 90 min.

Ceník je platný od 1.2.2022. Změna cena je vyhrazena

KINEZIOLOGICKÁ PORADNA

Kineziologie je jedna z nejznámějších metod alternativní medicíny, která kombinuje s velice dobrými výsledky západní a tradiční čínskou medicínu. Uznávají ji laici, učitelé, lékaři a psychologové po celém světě. Nepracuje s problémy, ale s negativními emocemi, které způsobily jejich vznik. To znamená, že každý člověk, jenž trpí problémy, je i zdrojem jejich řešení.

Kineziologie spočívá v komunikaci terapeuta s podvědomím klienta, směřující k odstranění psychických bloků. Nejedná se ale o žádnou hypnózu, tudíž nemůže dojít k vědomé či nevě-domé manipulaci. Kineziologie nás vede k hlubokému pochopení, a tím i k odstranění ener-getických uzlů, čímž psychika i tělo dostávají svou vlastní energii a schopnost léčit sebe sama. Mezi klientem a terapeutem by měl být uvolněný vztah založený na důvěře. Proto je zde nezbytný dobrý výběr terapeuta.

Psychický blok vzniká nejčastěji negativní zkušeností. Mohou to být například nemoci či traumata z dětství, ale třeba i jen nevinná poznámka. Mozek následně vytvoří systém přesvědčení, podle kterého se člověk později chová. Mozek totiž zaznamenává všechny negativní emoce od početí do současnosti a reaguje stejně na události, které se staly, jako na ty, které si člověk jen představuje. V určité stresové situaci se člověk zablokuje a zjednodušeně řečeno, mozek nedává šanci situaci úspěšně vyřešit.

Za nejčastější problémy lze považovat různé formy strachu, fobie, zlozvyky, poruchy učení, deprese nebo poruchy spánku. Klient, který vyhledá kineziologickou poradnu, pracuje při léčbě sám na sobě. To umožňuje dokonalé uvolnění a odstranění vlastních bloků a problémů. Je tak lépe schopen pochopit vlastní problém.

Pomocí kineziologie může být odblokován jakýkoliv stres či strach, který nám znepříjemňuje každodenní život a omezuje nás. Základní podmínkou úspěšné léčby je nezbytná spolupráce klienta. Terapeut pouze zahájí léčebný proces odstraněním bloků a pak už záleží na klientovi, jak se bude ve svém životě chovat a pečovat o své zdraví.

MASÁŽE

Recepce:
+ 420 606 667 066

Manažer:
Věra Čermáková
+ 420 724 404 500
wellness@domyno.cz