, blahopřejeme!

SPINNING

Recepce:
606 667 066

Manažer:
Věra Čermáková
724 404 500
wellness@domyno.cz

 

Informace

Historie 
Jonathan Goldberg, známý pod přezdívkou Johnny G, je ultra-maratonským cyklistou světové úrovně, který v polovině 80. let vytvořil SPINNING® , do kterého vložil své zkušenosti těžce získané tvrdým tréninkem při přípravě na RAAM (Race Across America), ultramaratonský cyklistický závod měřící více než 4000 km. Johnny trénoval 60 – 80 hodin týdně, v pouštním horku, mrazivém dešti a úplně sám, často u něj docházelo k přetrénování. Nikdo z Johnnyho známých, terapeutů či vrcholových sportovců mu nedokázal poradit jak trénovat na výkon, který trvá více než 200 hodin.

Johnny se RAAM zúčastnil celkem dvakrát. Poprvé v roce 1987 ukončil závod 400 mil před cílem. Poté, co vytvořil SPINNING® pro svou vlastní přípravu a systém nazvaný Five spokes of Balance, tréninkový program pro tělo a mysl, který mu pomohl najít rovnováhu, o dva roky později závod úspěšně dokončil za méně než 10 dní. V roce 1989 otevřel své první komerční „JOHNY G SPINNING® CENTER“ v Santa Monice v Kalifornii, když přenesl trénink na vlastnoručně vyrobeném SPINNING® kole ze své garáže do fitness centra. Johnny představil SPINNING® již více než milionu lidí v přibližně čtyřech tisících centrech po celém světě.

Co je SPINNING®?
Skupinová jízda na stacionárních kolech se setrvačníkem (SPINNER®), prováděna za vedení instruktora a za „zavřenými dveřmi“, se stala kondičním fenoménem posledních let, a to zdaleka nejen mezi cyklisty.
SPINNING® je určen všem bez rozdílu věku (nad 15 let), pohlaví, kondice a bez ohledu na dosavadní zkušenosti a schopnosti. Na hodině můžete trénovat po boku zkušeného závodníka či člověka, který jezdí jen rekreačně nebo na skutečném kole nikdy neseděl. Protože každý z vás je jinak zdatný, je SPINNING® příležitostí naučit se plánovat si trénink, převzít zodpovědnost sám za sebe, plnit svůj tréninkový plán a směrovat k cíli, který je před vámi, ať je to závodní sezóna, či dobrý pocit z toho, že zvládnete mnohem snadněji kopec, který vám ještě nedávno dělal problémy, nebo chcete jen shodit pár kilogramů nadváhy.

Instruktor je na hodině pro vás, aby vám pomohl vytvořit trénink, pokud si s ním sami nevíte rady, a najít motivaci  pro 55 minutové šlapání na stacionárním kole, aby vám poradil triky, které pak můžete využít třeba i venku na silnici či v terénu. SPINNING® nemá instruktora proto, aby vám přesně nastavil zátěž a určil styl, kterým pojedete. Heslem programu je Freedom to ride, tedy volnost jízdy. Každý z nás je jiný, má odlišné požadavky, navíc jeden den se můžete cítit perfektně připraveni na těžký trénink, jindy potřebujete relaxovat, odbourat pocit přetrénování či únavy. Je důležité, abyste se sami řídili vlastními pocity a respektovali své tělo.

Pokud jste ve skvělé formě a chcete trénovat naplno, máte prostor: můžete přidat zátěž, zvednout se ze sedla a jet na hranici svých možností. Když se cítíte unaveni po závodě či předchozím vyčerpávajícím tréninku, během lekce se uvolníte tak, abyste se po ní cítili více odpočinuti a lépe zregenerováni než před ní. Každý profil lekce je jen výzva, kterou můžete a nemusíte přijmout. Vaší největší výzvou by mělo být dodržet svůj plán, respektovat sami sebe, naučit se odhadnout své síly a limity a pravidelným tréninkem tyto limity krok za krokem posouvat dál.

Najít vlastní rytmus, frekvenci a zátěž vám pomůže hudba a také skupina, s níž pojedete celých 55 minut. Nebudete muset na nikoho čekat, nikomu se přizpůsobovat. Pojedete jako jeden tým, ale současně, každý sám dle svých možností.
Můžete přijít na SPINNING® jednou či dvakrát týdně, pokud je pro vás jen kompenzací jiného sportovního tréninku, nebo jako doplněk vašeho tréninku na kole za nepříznivého počasí venku. Stejně tak můžete trénovat sedmkrát týdně, pokud budete mít chuť.

Pro koho je SPINNING® určen?

… KONDICE
pro ty, kteří si chtějí udržet nebo zlepšit svoji kondici jednoduchým a zábavným způsobem
Nemusíte být zrovna vrcholoví sportovci, dokonce nemusíte nikdy předtím sportovat, a přesto můžete zajít na spinning. Nemusíte se učit žádné složité pohyby. Budete nenásilným způsobem pracovat na své fyzičce a zároveň pročistíte svoji mysl – i když je Vám šedesát nebo máte 130 kilo.

… POSTAVA
pro ty, kteří chtějí pečovat o svoji postavu
SPINNING® je ideální prostředek pro zhubnutí. Při jedné lekci průměrně spálíte 406 až 600 kcal, což je 12x více než při aerobiku, aniž byste zatížili své klouby. Pravidelný spinning trénink vám pomůže účinně tvarovat a zpevňovat vaši postavu. Získáte pevný zadeček a štíhlé nohy.

… TRÉNINK
pro sportovce
SPINNING® umožňuje specializovanou přípravu pro všechny druhy sportů. S pomocí měřiče tepové frekvence lze simulovat konkrétní tréninkovou zátěž – vytrvalost, rychlost, výbušnost i intervalový trénink.

Styly jízdy SPINNING®
Každá poloha charakterizuje určitý styl jízdy a tím určuje kvalitu a intenzitu zátěže. Tato poloha se z důvodu zdokonalování pohybu mění v různém rytmu a v různých zátěžích.  Různé styly podporuje během celé lekce hudební doprovod. Z jejich střídání lze vytvořit celkový profil tratě, který navrhuje instruktor.

Styly, které se běžně užívají:
Rovina (v sedle)
Running (běh)
Jízda do kopce (v sedle)
Jízda do kopce (ve stoje)
Jumping (skoky)
Sprint

Poprvé na SPINNING®?
Pokud jdete poprvé, nezapomeňte na:
sportovní oblečení ze savého materiálu (nejlépe cyklistické šortky), sportovní obuv s pevnou podrážkou (nejlépe cyklistické s SPD), lahev na zhruba litr pití, ručník

Na lekci přijďte nejméně 15 minut před jejím začátkem, abyste se stihli převléknout a lekce mohla začít včas.
SPINNING® zvládne úplně každý – zátěž si určuje každý sám!

SPINNING®, SPINNER®, SPIN® a SPINNING logo  ® jsou ochranné známky ve vlastnictví společnosti Mad Dogg Athletics, Inc., které využíváme na základě zvláštního svolení – Licenční smlouvy.