, blahopřejeme!

SPINNING

Recepce:
606 667 066

Manažer:
Věra Čermáková
724 404 500
wellness@domyno.cz

 

Spinning

V lidském životě nastane dříve nebo později okamžik, kdy si řekneme, že bychom s tou naší tělesnou schránkou měli něco dělat. Obvykle se tak stává po svátcích či dovolených s all inclusive programem. Zkrátka nám zrcadlo a váha nalijí čistého vína a my si uvědomíme, že držet diety nikam nevede a že součástí nutné změny našeho životního stylu zákonitě musí být pohyb. Pokud se v této životní situaci nacházíte, je dobré postupovat obezřetně. Můžete totiž snadno udělat několik chyb, které by vás v budoucnu mohly od vaší nové cesty lehce odradit.

Když se začnete poohlížet po nějakém sportu, měli byste si být jisti svými možnostmi a schopnostmi. Na místě je i konzultace s odborníkem, jako je trenér či výživový specialista. Jednou z mnoha jistot jsou vytrvalostní sportovní aktivity, které rozvíjejí nejen celkovou tělesnou kondici, ale i kardiovaskulární a dýchací systém. Jedním z neúčinnějších typů tohoto cvičení je bezesporu spinning.

Nalezněte v Domyno Wellness Spinningové centrum. Lekce probíhají na stacionárních kolech, spinnerech, na nichž si každý sám volí zátěž a tempo, které mu vyhovují. Důležité je, s jakou kondicí na spinning přijdete. Pokud se cítíte skvěle, jste připraveni na těžší trénink. Někdy ale potřebujete jen relaxovat a odbourat únavu. Vždy je totiž důležité řídit se vlastními pocity, abyste se po lekci cítili dobře a zregenerovaní.

K udržení tempa pomáhá rytmický hudební doprovod, který vás při správné rovnováze sil naučí hospodařit s časem a dechem. „Standardní lekce trvá padesát pět minut a je rozdělena do několika etap. Po počátečním rozehřátí následuje přibližně čtyřicetiminutová hlavní část lekce, která je ukončena srovnáním dechu a důležitým strečinkovým protažením,“ říká Věra Čermáková, manažerka Domyno Wellness.

Unikátnost tohoto skupinového cvičení spočívá v tom, že je vhodné pro každého, bez ohledu na dosavadní zkušenosti a schopnosti. Při správných technikách dosáhne vysoké účinnosti tréninku nejen začátečník, ale i vrcholový sportovec.

Další nespornou výhodou je fakt, že spinning šetří klouby, je nenáročný na koordinaci pohybů a směřuje k celkovému posílení svalových partií se současným vysokým energetickým výdejem. „U nás v Domyno Wellness také klademe důraz na správné techniky a různé jízdní styly. Kreativita lekcí tak umožňuje klientům najít si svého lektora i svoji trať,“ doplňuje Věra Čermáková. Jízda na kole v přírodě je totiž do jisté míry stále chápána jen jako hobby sport.

Spinning už dávno není pouze sezonní záležitostí, naopak je potřeba ho brát jako cvičební program, který je, chcete-li například zhubnout, mnohem rychlejší a účinnější. Ten, kdo volí trasu, je instruktor a ten vás nenechá jet jenom po rovince, ani zastavit se na pivko.