Jsem silově kondiční trenér zabývající se přípravou sportovců všech výkonnostních úrovní. Patřím do realizačního týmu České golfové federace jako jejich kondiční trenér a kapitán na reprezentačních výjezdech. Dlouhodobě spolupracuji jak s dospělými hráči vrcholové úrovně v golfu, tak především s jejich budoucími nástupci elitní amatérské nebo profesionální úrovně.

 

Mou snahou je naučit jedince správným pohybovým návykům vycházejícím ze základním motorických vzorů. S přihlédnutím k individualitě vytvářím při dlouhodobé spolupráci plán zaměřený na dosažení vrcholu sportovního výkonu nebo splnění společně zvoleného cíle.

 

Jsem absolventem s magisterským titulem na UK FTVS, obor Tělesná výchova a sport – specializace trenérství v atletice. Pro zvýšení efektivity spolupráce se snažím své znalosti neustále rozšiřovat. Všechny mé trenérské metody opírám o kvalitní a aktuální informace získaných z mezinárodně uznávaných kurzů, knih a studií.

Ty nejvýznamnější kurzy, které jsem absolvoval pro mě jsou:

  1. NCSC (National Certificate in Strength and Conditioning) od Elite Performance Institute Karla Gilligana (2022)
  2. Complete Atheles Acceleration od Mika Boyla (2021)
  3. Jump Training
  4. Olympic Lifting
  5. PGA of Czech Republic (2022)
  6. Neurotraining Institute (2023 – současnost)

Další kurzy, které jsem absolvoval:

Kurz kondičního trenéra pro potřeby sportovců a sportovních klubu (2020), Trenérský kurz B – licence ve Fitness (2018), ADEL (Anti-Doping Education & Learning) pro sportovce mezinárodní úrovně (2022)

Sám golf stále aktivně hraji za tým Prague City Golf Zbraslav v české Extralize. Objíždím i individuální soutěže, které jsou česká profesionální PGA Tour, mezinárodní PRO Golf Tour a nejvyšší soutěž zaštiťovaná ČGF Czech Open Golf Tour. Radost z této hry je hlavním důvodem proč ve většině případů spolupracuji s hráči golfu. V minulosti jsem se však od dětství do dospělosti věnoval lednímu hokeji, fotbalu, taekwondu, florbalu, požárnímu sportu, a proto věřím, že dokáži pomoct sportovci z jakéhokoliv sportovního odvětví.

I am willing to train in English as well.

Telefon:               +420 722 742 080

Email:                   milan@kotrba.pro