, blahopřejeme!

MASÁŽE

Recepce:
606 667 066

Manažer:
Věra Čermáková
724 404 500
wellness@domyno.cz

Šárka

Šárka Richterová … masérka, kineziolog

Masérskou činností se zabývám od r. 1996, kdy jsem dostudovala školu životního stylu, obor masér, navazující na gymnázium. Tato škola mě připravila na klasickou, sportovní, reflexní a regenerační masáž, manuální lymfodrenáž a cvičitel specialista na rekondiční cvičení. Poté jsem pracovala s dětmi s kombinovaným postižením, u kterých jsem získala praktické zkušenosti v oblasti Vojtovy metody a Su Jok terapie zároveň s masérskou činností jako OSVČ.

Vzdělání mám doplněno těmito kurzy:
Reflexní terapie v lymfatickém systému, Dornova a Breussova metoda, Indická antistresová masáž a Kinezologie.

Co je masáž?
Oboustranný tok doteků a odpovědí na ně, vzájemná výměna energie, dávání a přijímání zároveň. Ale pouze v té míře, do jaké se klient terapeutovi otevře. Masáž dokáže být i formou meditace.

Co umí?
Uvolňovat svalové napětí (spazmy), prokrvovat, zlepšovat pohyblivost kloubů, rozproudit energetický tok v těle, zlepšuje proud lymfy (odstranění toxických látek), zvyšuje tvorbu kloubního mazu (synoviální tekutiny), urychluje odstranění kyseliny mléčné ze svalů.

Čím je tělo pro člověka?
Je to chrám pro duši. Je tedy potřeba se o něj starat. Tělo, mysl a duše člověka je jedno. Nelze oddělit jedno od druhého. Z toho vychází psychosomatika (psychické problémy ovlivňují  funkci orgánů).

Druhy masáží

Klasická a sportovní jsou poskytovány v rámci Domyno Wellness:
zlepšuje prokrvení masírovaného místa, uvolňuje svalové napětí, odstraňuje únavu, ulevuje od bolesti, zlepšuje pohyblivost kloubů. Masáž určitého místa má širší účinek, který se odráží na celkovém tělesném i duševním stavu.

Šárka je také držitelkou certifikátů pro následující masáže:

Reflexní:
terapie reflexních zón (chodidla,ruce,uši) vytváří základní předpoklady k prevenci a léčbě mnoha nemocí. Stlačování a hlazení příslušných bodů na chodidlech a rukou dokáže ovlivňovat nejen vnitřní orgány, ale i ulevit od bolesti, uvolnit nahromaděné tělesné a duševní napětí, rozproudit tok energie v těle. Tato účinná a šetrná technika přispívá k obnovení tělesné a duševní rovnováhy a aktivuje přirozené léčebné síly organismu.

Manuální lymfodrenáž:
jemná hmatová technika ovlivňující lymfatický systém ( správná funkce lymfatického systému je předpokladem pro zdraví každého člověka ). Podpora toku lymfy manuální lymfodrenáží pomáhá rozproudit mízní systém. Dochází k odstranění škodlivin (toxických látek) a napomáhá regeneraci organismu. Pomáhá odstranit žilní a lymfatické otoky a je to pomocník v boji s obezitou.

Reflexní terapie v lymfatickém systému:
stimuluje lymfatický systém převážně přes nárty chodidel. Je to unikátní masážní postup ovlivňující tok lymfy v celém těle. Upravuje rovnováhu v hormonálním systému. Má pozitivní vliv na stres a potlačené emoce člověka (způsobující somatická onemocnění) tím, že je uvolňuje. Byla vypozorována nejvyšší účinnost této masáže při opakování po třech.

Dornova metoda:
jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle přesně uváděny do původní polohy. Účinně zbavuje fyzických a psychických bloků.

Breussova:
účinná a jemná metoda působící na nervový systém a pohybový aparát, především páteř.

Indická antistresová masáž:
uvolňuje od napětí a stresu, dovede k maximální relaxaci. Praktikuje se na částech těla (hlava, šíje, ramena, obličej), které jsou důležitými energetickými centry, a ve kterých se při stresu hromadí napětí.

Kineziologie – Metoda ONE BRAIN
Metodou ONE BRAIN (v překladu jednotný mozek) lze obnovit energetické bloky v těle, které vznikly negativními zážitky, emocemi a stresy. Negativní emoce způsobí zablokování proudění energie v těle. Následkem toho mohou vzniknout různé typy duševních i fyzických problémů. Pomoci kineziologie, lze zjistit, kdy vznikla příčina a také další potřebné informace k odblokování.

Důležité upozornění: 

Absolutní kontraindikace: nádorová onemocnění, které není v remisi, akutní bakteriální nebo virové onemocnění.

Relativní  kontraindikace: onemocnění jater, ledvin, štítné žlázy, vysoký TK apod. se souhlasem lékaře, těhotenství do 3 .měsíce, záněty.

Proč masáž?
Masáž může být prvním krokem k uvolnění napětí, blokád energie. Navodí soulad, lepší komunikaci mezi tělem a duší člověka.
Masážní hmaty jsou noty, tělo nástroj … pokaždé jiná píseň. To je mé motto, ráda uvítám každého z vás.