, blahopřejeme!

JUNIORSKÁ ŠKOLA

Recepce:
606 667 066

Julie Hrazánková
jsadomyno@seznam.cz
774642439
Facebook | Instagram

 

Juniorský aerobik

>> PŘIHLÁŠKY ZDE <<

Rozhovor s Ivou Farářovou
manažerkou juniorské školy aerobiku a Domyno Pohybových Aktivit.

Co to vlastně sportovní aerobik je a kde jsi získala tréninkové zkušenosti?

Sportovní aerobik je dynamický sport zahrnující dovednosti spojující sílu, pružnost a odraz s uměleckou tvořivostí v předvedení. Vychází z průpravy baletní, gymnastické a atletické.
První zkušenosti jsem si přinesla z gymnastického oddílu, další jsem získala na vysoké škole při studiu oboru tělesné výchovy a nemalou část mi dala vlastní praxe. V nultém ročníku jsem, jako trenérka, vyhrála soutěž dětí, a poté jsem začala trénovat seniorský pár. Začaly výjezdy do zahraničí na choreografie ke zkušeným závodníkům do Říma a Barcelony. Účasti na mistrovstvích Evropy a světa ve Finsku, v Austrálii a v Brazílii mě neustále motivovaly k dalšímu vzdělávání, které organizátoři pro trenéry připravovali.

A jakých úspěchů dosáhli závodníci Domyno Juniorské Školy Aerobiku Ivy Farářové?

Za svůj největší úspěch považuji 17 leté fungování školy (od roku 1996) a to, že neustále patříme k prestižním klubům českého aerobiku.
Jako další úspěch vnímám, že většina závodníků projde od přípravky až po kategorie seniorské a pak se z nich stávají kluboví trenéři, kteří předávají získané sportovní zkušenosti mladším závodníkům a dokáží je připravit na soutěže. Vidím v tom srdečnost a věrnost, které si vážím nadevše!
A pak jsou to ty opravdové sportovní úspěchy na úrovni republiky, Evropy a světa! Důkazem jsou trojnásobní mistři světa a Evropy v kategorii párů Veronika Šindelářová a Pavel Sirotek. A za úspěch samozřejmě považuji finálová a medailová umístění fitness družstev, týmů i jednotlivců.

Co nabízíš dětem, které se chtějí přihlásit do tvé školy?

Nabízím dvě možnosti. Ta první předpokládá navštěvovat dvakrát týdně komerční aerobik jako vhodnou náplň volného času, kde se děti odpoutají od počítačů a tabletů a naučí se správným koordinačním pohybům při hudbě. Zlepší si svou fyzickou kondici, získají lepší obratnost a sílu, naučí se návykům pro správné držení těla.
Ta druhá, nabízí účast ve výběrovém řízení, po jehož úspěšném absolvování se dítě zapojí do pravidelného tréninkového procesu se vším všudy. To znamená … tréninky, soustředění, soutěže, dresy, medaile, tituly atd. ¦)